چرا اینقدر پوشیدن کفش مناسب حین ورزش مهم است؟

داشتن کفش مناسب اجباری است، خواه تمریناتتان شامل دویدن، پیاده‌روی، ورزش‌های دیگر یا استفاده از تجهیزات بدن‌سازی باشد. آسیب‌های ناشی از عدم استفاده کفش مناسب می‌تواند تلاشتان در کاهش وزن یا تناسب‌اندام را از بین ببرد. سرمایه‌گذاری برای خرید کفش باکیفیت می‌تواند از صدمه‌های مچ و پای شما جلوگیری و باعث می‌شود تمریناتی لذت‌بخش و راحت را تجربه کنید.

 

انواع کفش

انواع کفش‌های ورزشی، مطابق با نوع ورزش در بازارها موجود است. کفش‌های دویدن که دارای فنر داخلی در آن برای دونده‌ها و کفش‌های سبک پیاده‌روی مخصوص افرادی که پیاده راه می‌روند در دسترس است. کفش‌های تمرینات هوازی، سبک و دارای فنر داخلی هستند تا از خستگی پا جلوگیری و تسکین‌دهنده درد جلوی پا، حین ورزش‌های ایروبیکی است.

کفش‌های مخصوص تنیس، کف انعطاف‌پذیری دارند تا از پاهای شما در برابر این‌طرف و آن‌طرف رفتن در تنیس محافظت کند. کفش‌های مخصوص بسکتبال با کف ضخیم و ساق بلند، محافظ قدرتمندتری در برابر آسیب‌های مچ و پا ناشی از پرش هستند. کفش‌های چندمنظوره ورزشی نیز موجود است. این نوع کفش برای افرادی که چندین نوع ورزش یا تمرینات انجام می‌دهند، مناسب هست.

 

انتخاب کفش

جامعه ارتوپدی پا و مچ پا در امریکا توصیه می‌کند، نوع کفشی که انتخاب می‌کنید باید مطابق با نوع ورزشی که بیشتر انجام می‌دهید، باشد. اگر سه بار در هفته ورزش خاصی انجام می‌دهید، کفش ورزشی مربوط به آن را انتخاب کنید.

مرکز بهداشت مک کینلی توصیه می‌کند که برای انتخاب کفش، بعدازظهر تا عصر و یا بعد از انجام تمرینات زمانی که پاها بزرگ‌تر هستند، اقدام کنید. کفش‌ها را با جوراب ورزشی پا بزنید و بایستید تا از اندازه بودن سایز آن‌ها مطمئن شوید. از انگشت شست پایتان ۱. ۲۷ سانتی‌متر تا نوک کفش فاصله بگذارید و مطمئن شوید به‌راحتی می‌توانید انگشتانتان را تکان دهید. کفش را خم‌کنید و ببینید خیلی انعطاف‌پذیر نباشد، چراکه عدم حفاظت کمتری را نشان می‌دهد.

 

مزایای کفش مناسب

انتخاب کفشی مناسب می‌تواند به حفاظت در برابر آسیب‌های معمول بسته به نوع تمرینات ورزشی کمک کند. کفش‌های خوب می‌تواند تأثیر ناشی از شدت ضربه‌ای که موقع گذاشتن پا بر زمین وارد می‌شود، بکاهد. بعلاوه، کفش‌های مخصوص ورزشی می‌تواند عملکرد و توانایی‌تان مثلاً تغییر سریع جهت را بهبود بخشد.

 

کفش‌ها و آسیب‌های پا

کفش نامناسب ورزشی می‌تواند عامل آسیب‌های زیادی باشد. علاوه بر صدمات وارده مشخص، شامل شکستگی و دررفتگی‌های مچ، میخچه و پینه پا و دیگر صدمه‌های کمتر شناخته‌شده نیز رایج هستند. متاتارسالژیا که به‌عنوان درد در قسمت جلویی پا معرفی‌شده، بر طبق مرکز پزشکی بت اسراییل دیکونس می‌تواند با استفاده کفش‌های نامناسب بدتر شود.

 

تعویض کفش

کفش‌های کهنه از پاهایتان حین ورزش به‌خوبی محافظت نخواهند کرد. بر اساس عقیده دانشگاه ایالتی میشیگان، کفش‌های مخصوص دویدن هر ۴۸۲ الی ۸۰۹ کیلومتر یک‌بار باید تعویض شوند. اگر هفته‌ای ۳۲ کیلومتر می‌دوید، به این معنی است که شما باید کفش‌های خود را هر ۲۰ الی ۲۵ هفته یک‌بار عوض کنید. Netwellness توصیه می‌کند که از روی آج کفش‌هایتان درباره دوامش قضاوت نکنید. در عوض، پاشنه کفش را بررسی کنید که خرابی کفش را زودتر نشان می‌دهد.

 

درباره Faez Ehya

می‌خواهم اینجا خانه مجازی من باشد. هر آنچه در زندگی من مهم است اینجا می‌آورم. اما هیچ چیز مهمتر از عشق نیست. آن‌را در قلبم نگهبانی می‌کنم. فائزاحیا

4 نظرها

  1. مقاله بسیار خوبی بود.

  2. هزینه رپورتاژ آگهی توی سایت شما چنده؟

    کفش ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 9 =