چالش‌ها و نقاط قوت تصفیه آب از مبدا یا راهکارهای زندگی سبزتر

تصفیه آب و فاضلاب از مبدأ یا استفاده از تصفیه‌کننده‌های خانگی یا محلی کوچک یکی از بهترین راه‌های کمک به محیط‌زیست جهت زدودن آثار مخرب مواد شوینده و شیمایی خانگی ست که با ورود ناگزیر و یا حتی اجتناب‌پذیر آن‌ها به طبیعت خسارات جبران‌ناپذیر و اثرات بلندمدتی را بر محیط‌زیست وارد می‌آورد و در بیشتر مواقع باعث پدید آمدن خسارات هنگفت و بدون جبرانی به طبیعت، کشاورزی، گردشگری، بهداشت و درنهایت اقتصاد ملی می‌گردد.

نوشتار ذیل ترجمه چکیده مقاله‌ای با عنوان: امواج ساختن: اصول طراحی تصفیه خانه آب خانگی است.

 

چکیده

تصفیه آب خانگی یا محلی (HWT) یک روش کلیدی مهندسی برای نیاز روزانه و اضطراری میلیاردها نفر از مردم به آب است. بااین‌حال، روش‌های HWT موجود چالش‌های مختلفی را برای دستیابی به پایداری و عامه‌پسند تجربه می‌کنند.

Image, graphical abstract
              چکیده مقاله به صورت گرافیکی

در اینجا، پنج اصل اساسی برای طراحی HWT پایدار شناسایی و موردبحث قرارگرفته است، ازجمله قابلیت تصفیه آب، محیط‌زیست، تجربه کاربری، دوام اقتصادی و پذیرش اجتماعی.

 HWT که به‌خوبی اجراشده باشد، با در نظر گرفتن انعطاف‌پذیری انرژی تا حد زیادی متکی به مواد پیشرفته، فن‌آوری‌های نوآورانه و یا طرح‌های خلاقانه‌ای است که می‌تواند به‌طور عمده‌ای آلاینده‌های سنتی و نوظهور را کاهش داده، درعین‌حال که شستشوی شیمیایی نامطلوب و تشکیل محصولات جانبی ضدعفونی‌کننده مضر را به حداقل می‌رساند.

با کاهش عمده ردپای اثرات نامطلوب محیطی، استفاده صحیح از انرژی و مدیریت صحیح خروجی HWT، حفظ محیط‌زیست را می‌توان تضمین کرد.

در همین حال، رویکرد طراحی کاربر محور و ملاحظه اقتصادی باید به ترتیب در توسعه HWT ادغام شود تا به ترتیب تمایل کاربران نهایی برای استفاده و پرداخت بهتر شود.

سرانجام، پذیرش اجتماعی باید با تقویت پذیرش عمومی و پذیرش بازار برای تقویت دوام تجاری محصولات جدید HWT درهم‌آمیخته شود.

با توجه به اینکه این اصول در دامنه‌های مختلفی گنجانده‌شده‌اند، همکاری چند رشته‌ای در مراحل مختلف نوآوری فناوری HWT موردنیاز است.

مطالب مرتبط

منبع: Elsevier 

Volume 198, 15 June 2021, 117151

درباره Faez Ehya

می‌خواهم اینجا خانه مجازی من باشد. هر آنچه در زندگی من مهم است اینجا می‌آورم. اما هیچ چیز مهمتر از عشق نیست. آن‌را در قلبم نگهبانی می‌کنم. فائزاحیا

شاید این را هم بخواهید مطالعه کنید.

راز قارچ‌های میکوریز

به نظر می‌رسد دو نوع اصلی میکوریزا، اکتومیکوریزا و میکوریزا آربوسکولار، به طرق مختلف بر تنوع گونه‌های درختی در جنگل‌ها تأثیر می‌گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + ده =