سقف‌های خورشیدی اقتصادی معجزه دنیای پاک

ایلان ماسک، سابقه‌ای درخشان در سخنرانی‌های هیجان‌انگیز و سپس عملی کردن وعده‌های خود داشته و واضح‌ترین مثال برای آن، ساخت موشک‌های چند بار مصرف توسط کمپانی فضایی اسپیس اکس است؛ اما سخنرانی اخیر ماسک درباره کمپانی انرژی Solar City و فعالیت‌های آن ممکن است به این سابقه تحسین‌برانگیز خاتمه دهد.

وی در نشستی که اخیراً با سرمایه‌گذاران داشته گفته است: «نمی‌خواهم وعده‌ای ۱۰۰ درصدی بدهم، اما به نظر می‌رسد که سقف‌های خورشیدی هزینه‌ای کمتر از سقف‌های معمولی پیشین دارند؛ بدون اینکه حتی مزیت تولید برق را در نظر بگیرید؛ بنابراین شما سقفی خواهید داشت که ظاهری بهتر از قبلی دارد تا دو برابر بیشتر دوام می‌آورد، هزینه کمتری دارد و در همین حال، الکتریسیته هم تولید می‌کند. چرا باید به دنبال چیز دیگری باشید؟»

اما باوجود سخنان خوش‌بینانه ماسک، هزینه سقف‌های خورشیدی می‌تواند بسته به‌اندازه ساختمان، شیب سقف، پیچیدگی کار و هرگونه تعمیر ساختمانی بسیار متغیر باشد. فاکتورهای مربوط به محل قرارگیری خانه شما هم در این هزینه تأثیرگذار هستند.

گفتنی است که در ایالات‌متحده، هزینه سقف‌های سفالی رایج، بین ۱۰ هزار الی ۲۰ هزار دلار است؛ بنابراین ماسک چندان حرف‌های دور از ذهنی نمی‌زند اما نباید انتظار داشت که مردم بتوانند به‌راحتی و با هزینه‌ای کمتر، سقفی خورشیدی به‌جای نمونه‌های سفالی یا آسفالتی رایج دریافت کنند.

منبع : asianews

درباره Faez Ehya

می‌خواهم اینجا خانه مجازی من باشد. هر آنچه در زندگی من مهم است اینجا می‌آورم. اما هیچ چیز مهمتر از عشق نیست. آن‌را در قلبم نگهبانی می‌کنم. فائزاحیا

شاید این را هم بخواهید مطالعه کنید.

راز قارچ‌های میکوریز

به نظر می‌رسد دو نوع اصلی میکوریزا، اکتومیکوریزا و میکوریزا آربوسکولار، به طرق مختلف بر تنوع گونه‌های درختی در جنگل‌ها تأثیر می‌گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 10 =